Dorota Pytel

Biografia:

Dorota Pytel jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom (2008) na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Jana Pręgowskiego.

Ważniejsze wystawy: wystawy indywidualne: 2007, Evtek University of Applied Sciences, Vantaa-Finlandia; 2008, Galeria Non Fere, Bydgoszcz.

galeria prac
 
 
 

 

Batik „Kolory Parków” 
 
Park małego miasteczka staram się dostrzec jako zniekształcony obraz natury, posiadający własne gatunki bywalców i indywidua.
Wybrany przeze mnie temat, jest pretekstem do ukazania metamorfoz, jakie zachodzą w wyobraźni między człowiekiem, a wycinkiem przyrody miejskiego parku osłoniętego segmentami kamienic i blokowisk. Przedstawiam momenty, gdy popołudniową porą widziany pod światło człowiek i natura zaczynają się ze sobą zlewać a drzewa deformują cieniami płaszczyzny trawników, na których zamyśleni ludzie przystają ze swoimi psami.
Poznane przeze mnie techniki druku na tkaninie: sitodruk, druk japoński i batik, ciągle udoskonalam wprowadzając nowe, interesujące mnie efekty. Techniki te umożliwiają operowanie przebogatymi efektami malarskimi. To, co w nich wyjątkowe, to powstawanie obrazu wewnątrz materiału. Barwniki nie zalepiają włókien tkaniny jak pasta, ale barwią je od środka. To praca nie na płótnie, ale wewnątrz płótna. Dzięki temu odczuwamy miękkość przyjemnego materiału, jakim jest tkanina. Zatem zapraszam do przechadzki wśród tych kolorowych parków.
Dorota Pytel

 
Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

wernisaż, Galeria Debiut, 18 wrzesień 2008

Linki:

GALERIA DEBIUT
UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 14
85-229 BYDGOSZCZ
DEBIUT@BYD.PL
Szczegółowy kontakt »