Archipreza

„Kraków za granicą" i "Trzeci wymiar architektury", to dwie wystawy, które zostały przedstawione w  Galerii Debiut w Bydgoszczy. Pierwsza z nich, zawierająca prace absolwentów krakowskiego Wydziału Architektury PK to opinia tych, którzy wyjechali z kraju o rodzimej architekturze i przestrzenności. Z nadesłanych prac powstała wystawa ukazująca dorobek krakowskich emigrantów, projekty i realizacje powstałe poza granicami kraju.
Druga prezentowana wystawa miała nieco odmienny charakter: była pokłosiem konkursu „Trzeci wymiar architektury”, czyli 50 wieżowców dla historycznego miasta Krakowa. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie miasta, jego części, w wielowymiarowej przestrzeni. Konkurs miał charakter międzynarodowy, otwarty, ideowy (koncepcyjny). Sędziowany był przez autorytety o międzynarodowej sławie. Do jury konkursu zaproszono następujące osoby: Stefan Kuryłowicz (Warszawa), Jo Coenen (Amsterdam), Peter Cook (London), Einar Hagem (Oslo)."

Na zakończenie wystawy – 25 lutego 2010r odbyła się Archipreza pt. "Dominanta architektoniczna Bydgoszczy”- cykl wykładów i warsztatów architektonicznych, które poprowadzili architekci SARP oraz wykładowcy WSG. Warsztaty miały charakter otwarty. Udział   w nich wzięli między innymi studenci kierunku Architektura i Urbanistyka WSG oraz gimnazjaliści zainteresowni studiowaniem na tym również kierunku.
 

GALERIA DEBIUT
UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 14
85-229 BYDGOSZCZ
DEBIUT@BYD.PL
Szczegółowy kontakt »