Maja Traczyk

Maja Traczyk

Biografia

Marlena (Maja) Traczyk jest absolwentką UKW w Bydgoszcz. Od 3 lat zajmuje się rzeźbą w drewnie. Swoje prace realizuje w pracowni rzeźby w Jeżewie pod opieką instruktora Janusza Kasaka. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych:
2009 Świat zaklęty w drewnie” kawiarni a„Ikar” Jeżewo ,
2009 wystawa indywidualna Inowrocław Galeria "Kopernik",
2009 wystawa indywidualna Jeżewo, konkursy rzeźbiarskie 2009 i 2010 "Leśne klimaty" w Jeżewie.

 

galeria prac

Rzeźba ludowa

Dwie płaskorzeźby jej autorstwa „Drzewo” w roku 2007 i „Wilk” w 2008 zdobyły pierwsze miejsca w Konkursie Rzeźbiarskim o tematyce myśliwsko – leśnej organizowanej przez Nadleśnictwo Dąbrowa i Wójta Gminy Jeżewo.

Wystawa prezentowana w Galerii Debiut będzie obejmowała zbiór rzeźb i płaskorzeźb w drewnie o tematyce związanej z naturą (kwiaty, motywy roślinne) oraz postacią ludzką.

„Chęć rzeźbienia kusiła mnie od dawna więc kiedy dowiedziałam się o Januszu Kasaku po prostu spytałam czy mógłby nauczyć mnie tej sztuki, zebraliśmy kilku osobową grupę do której należy również mój brata Arkadiusz i od trzech lat spotykamy się raz w tygodniu w pracowni i uczymy się od Janusza jak z kawałka drewna zrobić rzeźbę, tak to się zaczęło – mówi Maja i kontuje. - Z czasem poczułam potrzebę częstszego rzeźbienia dla tego zrobiliśmy sobie z Arkiem taką mini pracownie w piwnicy, teraz za każdym razem kiedy mam ochotę uciec od świata, zaszywam się tam i tworzę”.

Maja Traczyk
 

 

 

Wystawa zrealizowana została  przez Fundację Gaudeamus  w ramach: projektu „Galeria Debiut- Tradycja i folklor w dobie współczesności”
 

 

Zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego


 

 

wernisaż, Galeria Debiut, kwiecień 2010

 Linki:

 

 

 

 

 

GALERIA DEBIUT
UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 14
85-229 BYDGOSZCZ
DEBIUT@BYD.PL
Szczegółowy kontakt »