"Doświadczając natury - śladami twórczości Leona Wyczółkowskiego"

W związku z obchodami Roku Leona Wyczółkowskiego, uczniów szkół ponadimnazjalnych z całej Polski zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Doświadczając natury - śladami twórczości Leona Wyczółkowskiego".

Ideą konkursu jest przybliżenie uczniom sylwetki oraz twórczości artysty Leona Wyczółkowskiego.

Zgłaszane na konkurs prace mają być indywidualną odpowiedzią plastyczną na otaczający nas świat natury (również ten, dla którego tło stanowi architektura) w kontekście inspiracji zaczerpniętych wprost z wybranego dzieła – malarskiego lub graficznego Leona Wyczółkowskiego.

Artysta wielokrotnie podejmował temat pejzażu, zarówno w technice malarskiej, jak i graficznej. Widoki Tatr, kadry z Podhala, Krakowa, Borów Tucholskich, Pomorza; dęby w Rogalinie; litografie zebrane w teki (teka Tatrzańska, Gdańska) pokazują jak wnikliwie artysta analizował naturę, oddając jej bogactwo i piękno.

Ogłaszając konkurs mamy nadzieję skłonić młodzież do poszukiwania twórczej inspiracji, zaczerpniętej wprost z dzieł artysty.

Zgłoszenia udziału w konkursie - do 20 maja 2012
Termin nadsyłania prac - do 30 maja 2012

Szczegóły dostępne w REGULAMINIE
Pobierz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konkurs realizowany w ramach Roku Leona Wyczółkowskiego, będący częścią projektu „Leon Wyczółkowski a region”, współfinansowanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

ZOBACZ LISTĘ LAUREATÓW KONKURSU

 

Wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 28 czerwca 2012 r. o godz. 12.00 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG przy ul. Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy (Galeria APK - antresola).

GALERIA DEBIUT
UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 14
85-229 BYDGOSZCZ
DEBIUT@BYD.PL
Szczegółowy kontakt »