"Trzydzieści / 3", czyli młoda świecka sztuka

Wystawa "Trzydzieści / 3" prezentowana od 27 marca do 18 kwietnia 2015 jest pierwszym akordem projektu Świecka Sztuka Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, który ma za zadanie promować młodych artystów z powiatu świeckiego, ukazywać ich twórczy potencjał oraz przybliżać sztukę współczesną mieszkańcom polskich miast. Cykl, objęty Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i finansowany w ramach programu Erasmus+, prezentowany był już w Świeciu oraz Chełmnie. Na ekspozycję składają się ilustracje JULII OSINSKIEJ, NATALII TROCHOWSKIEJ oraz MARCINA ZAREMBY. Kuratorem wystawy jest Tomasz Pasiek (TMZŚ).

Wernisaż - 27 marca 2015, piątek, godz. 18.00, ul. Królowej Jadwigi 14. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Julia Osinska – studentka III roku grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Prace wykonuje głównie w technice linorytu. Inspiruje się wieloma rzeczami – tym, co znajduje wokół siebie. Dąży do doskonalenia warsztatu. Na studiach zajmuje się przede wszystkim grafiką wydawniczą, liternictwem, a także szeroko pojętą komunikacją wizualną. Dla przyjemności robi ilustracje. Prace pokazywane na wystawie to cykl ilustracji inspirowanych otoczeniem – wszechobecnym bałaganem, panującym w mieszkaniach przyjaciół artystki oraz jej własnym. Inspiracją do jego stworzenia były także grafiki austriackiego artysty Egona Schiele.

Julia Osinska, il. z cyklu "Trzydzieści/3" | więcej na www.propsyzaklopsy.blogspot.com

Natalia Trochowska – absolwentka Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, studentka II roku grafiki projektowej na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Interesuje się typografią, identyfikacją wizualną oraz ilustracją wydawniczą. Za pomocą programów graficznych realizuje ilustracje oparte o rysunkowe projekty. Wykorzystuje elementy fotografii lub wycinanki, głównie jednak szkicuje wieloma narzędziami – najczęściej są to ołówek i tusz. W pracach prezentowanych na wystawie dostrzec można inspiracje fakturami, liniami, kontrastami, plamami, symetrią, multiplikacją, jak również otoczeniem, zjawiskami, procesami, zmianami, systemami, reakcjami oraz emocjami człowieka. Wszystko to buduje przestrzenie, energie, kompozycje, w które często wplątany jest portret ludzki.

Natalia Trochowska, il. z cyklu "Trzydzieści/3" | więcej na www.trochowskan.blogspot.com

Marcin Zaremba – student pierwszego roku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. Współtworzy Pracownię Litografii Weksla, która swoją działalność rozpoczęła w lipcu 2013 roku w poznańskim skłocie Od:zysk. Głównymi mediami, jakimi się posługuje, są techniki grafiki warsztatowej – litografia i linoryt, technika szablonu oraz plakat. Inspiruje się m.in. Dada, Fluxusem, plakatem rosyjskim, twórczością grupy Luxus. W swoich pracach porusza szeroko rozumianą tematykę społeczną i polityczną. Od problemów lokatorskich, wyzysku w zakładach pracy przez gentryfikację, antykapitalizm, po uprzedmiotowienie człowieka.

Marcin Zaremba, il. z cyklu "Trzydzieści/3" | więcej na www.blauka.blogspot.com<< powróć do listy aktualności
GALERIA DEBIUT
UL. KRÓLOWEJ JADWIGI 14
85-229 BYDGOSZCZ
DEBIUT@BYD.PL
Szczegółowy kontakt »